29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!
  • 01 Kasım 2023 Çarşamba
  • 122

Başkan Zeki Özdemir mesajında şu ifadelere yer verdi;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ulusça yazılan kurtuluş destanının gururunu ve 100 yıl önce bugün yakılan Cumhuriyet meşalesinin heyecanını büyük bir coşkuyla yaşıyoruz.

Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkmasının ardından, 4 Eylül 1919 Sivas Kongresi’nde başlatmış olduğu milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasıyla 29 Ekim 1923 tarihinde ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İşte bu değer bizleri; özgürce düşünebilen, eşit haklara sahip, devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir.

Geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan Cumhuriyet, her türlü zorlu engelin aşılması konusunda bizlere güç vermiştir. Milli Mücadele döneminde ecdadımızın ortaya koyduğu birlik, azim ve kararlılık bugün de ülkemizin güçlü bir devlet olarak dünya milletleri arasında her geçen gün yükselmesinin en önemli kaynağıdır. Yarınların daha güçlü, daha huzurlu Türkiye’sini elbirliğiyle inşa edebilmek için bizlere düşen en önemli görev; daha çok çalışmak ve özellikle birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan toprağı uğruna fedakârlıkla mücadele eden kahraman şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyor, en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Nice, nice 100 yıllara!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun!