Başkanımız Eken, Demirağ OSB'nin Altyapı Ödeneğini Talep Etti
  • 06 Ekim 2020 Salı

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen İstişare ve Değerlendirme Toplantısına katıldı. 
Toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ile oda başkanları katıldı.
Sivas ve iş dünyasının sorun ve sıkıntılarını Bakan Varank’a ileten Başkanımız Eken, Demirağ Organize Sanayi Bölgesinin altyapısının hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için gerekli olan ödeneğin tamamının gönderilmesini talep etti.
Sivas 1. OSB’de yer kalmadığının altını çizen Başkanımız Eken, “Sayın Bakanım,  Sivas Birinci Organize Sanayide yerimiz kalmadı, 5-6 tane parselimiz kaldı. Sivas’ta işsiz sayımız 40-50 bin civarında. Demirağ OSB’nin 2018 yılında yapılmış alt yapı ihalesi 2020 yılı sonunda bitmesi lazımdı. 2020 yılı sonunda bitmesi içinde bütçe lazım. Şuana kadar 94 milyon TL alt yapı bedelinin sadece 4 milyon lirası gönderilmiş. Bu altyapının bitmesi lazım. Sizinle de öyle konuşmuştuk zaten alt yapı bitsin kararnameyi Cumhurbaşkanımız imzalayacak diye. Fakat ne alt yapı ilerliyor, ne de imza atıldı. Yatırımcılarımız var 5-10 bin kişi istihdam sağlayacak. Hazırda bir yıldır bekletiyoruz ama onları tabiri caizse oyalıyoruz. Altyapı biter kararname imzalanırsa şehrimizde işsizlik bitecek ve Sivas hak ettiği yere gelecek” dedi.