Gürün'de İstişare Toplantısı ve İftar Programı Düzenlendi
  • 29 Nisan 2022 Cuma
  • 129

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) tarafından Gürün ilçesinde istişare toplantısı ve iftar programı düzenlendi.

İlçede bulunan bir otelde programa Gürün Kaymakamı Halil Yazıcı, Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, Meclis Başkanı Çetin Yıldırım, Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri ile ilçede bulunan iş insanları katıldı.

Toplantıda iş insanlarının talep ve beklentilerini dinleyen Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, 4 yıllık görev süresinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Başkanımız Eken, “İstişare ile ilçelerimizdeki üyelerimizin sorunlarına çözüm üretiyoruz. Söz verdiğimiz gibi seçimden seçime değil her zaman üyelerimizin yanındayız. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin” dedi.

Sivas’ta 2 Bin iş insanı ile iftarda bir araya geldiklerini ifade eden Başkanımız Mustafa Eken, “Suşehri ve Şarkışla ilçelerimizde üyelerimizle bir araya geldik. Bugün de Gürün ilçemizde sizlerle iftarda bir aradayız. İnşallah Ramazan’dan sonra diğer ilçelerimizde üyelerimizle kahvaltı programlarında bir araya geleceğiz. İftar programların esas amacımız birlik ve beraberliğin sağlanmasıdır” dedi.

DÜRÜST OLACAĞIZ

İlçelerde düzenlenen ziyaretlerin, istişare toplantılarının önemine değinen Başkanımız Eken, “Gürün’de üyelerimizle bir araya geliyoruz. Bu istişare toplantılarında Gürün’ün taleplerini belirleyeceğiz. Gürün’ün hakkını nasıl savunacağız, üyelerimizin sorun ve sıkıntılarını nasıl çözeceğiz, Gürün’ün turizmini nasıl geliştirebiliriz? Bu konuları konuşup tartışacağız. Bunları hep birlikte yapacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde bunları gerçekleştireceğiz. Başkan olduktan sonra kendimize hedefler koyduk. Memleket ve ilçe sevdamız, işsizliği bitirmek, yatırımcı getirmek, Sivas’ı 6. Bölge Teşvik kapsamına aldırmak, üyelerimizin haklarını savunmak, sessiz kalmamak ve en önemlisi dürüst olmak bizim sloganımızdı. Allaha şükürler olsun ki bunları yaptık, tabiri caizse sizin karşınıza da hesap vermeye geldik” diye konuştu.

HIZLI TREN İLÇELERİMİZ İÇİNDE ÖNEMLİ

Yüksek Hızlı Tren’in gelmesiyle ilçelerde turizm açısından canlılık yaşanacağına dikkat çeken Başkanımız Eken, “Hızlı Tren sadece Sivas merkez için önemli değil. Tüm ilçelerimizin gelişimine katkı sunacak. Biz bunları belirlemek için Odamız tarafından ‘Geleceğe Hızlı Yolculuk, Hızlı Tren Çalıştayı’ düzenledik. Hızlı Tren Sivas’a geldiğinde Gürün bundan en üst seviyede nasıl faydalanır. Bunları planlamak için kaymakamımızı, Belediye Başkanımızı da bu çalıştaya davet ettik. Çalıştayda, hizmet sektörümüz, kurumlarımız neler yapmalı bunları konuştuk. Daha sonra kitapçığımızı hazırladık ve şehrimizin ödevini çıkardık. Bu ödevlerimizi yerine getirirsek ilçemizde turizmden hak ettiği payı alacak. Gürün, gelişecek” şeklinde konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Sivas genelinde birlik ve beraberliğin sağlanması olduğunu belirten Başkanımız Eken, şu şekilde konuştu; “Biz birlik ve beraberliğin sağlanması için elimizden geleni yapıyoruz. Tüm kurumlarımızla, idarecilerimizle, Valimizle, Belediye Başkanımızla istişare ediyoruz. İş dünyamızın sorunlarına hep birlikte çözüm arıyoruz. Yeter ki birliği ve beraberliği sağlayalım Sivas ve ilçelerimiz hak ettiği yere gelecektir.”

SİZLERİN 1 KURUŞUNU DAHİ KORUYORUZ

Oda bütçesiyle ilgili de bilgiler veren Başkanımız Eken, “Biz 4 yıldır ne huzur hakkı, ne bir yol harcırahı aldık. Bu iftarları dahi meclis üyelerimizle kendimiz karşılıyoruz. Bizim esas derdimiz Allah rızası için hizmet etmek. Odamızın gelirini arttırdık, giderlerini azalttık. Sizlerin 1 kuruşunu dahi koruyoruz, sahip çıkıyoruz. Bu vesile ile Kadir Gecemiz, Ramazan Bayramımız şimdiden mübarek olsun. Birliğimiz, beraberliğimiz daim olsun. Bu koltukta olduğumuz müddetçe dürüst olacağız, dürüst olacağız” dedi.