Lokanta ve Kafeler Bilgilendirildi
  • 01 Haziran 2020 Pazartesi

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) tarafından 1 Haziran 2020 Pazartesi günü kafe ve lokantaların açılması öncesinde üyelerini bilgilendirmek amacıyla video konferans yoluyla bilgilendirme programı düzenledi.

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl’ün konuşmacı olduğu Sivas’ta Yeni Normale Geçiş adlı video konferansta açılış sürecinde dikkat edilmesi hususlar anlatıldı.

Sivas TSO Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, “Bizler, Oda olarak yaşanan salgın sürecinde normale geçiş ile ilgili üyelerimizi bilgilendirme yapmak istedik. Salgın sürecinde hizmetlerimizi tedbirli olarak sürdürsek de bilgilendirme konularına önem vererek her türlü yeni bilgiyi üyelerimize en hızlı şekilde ilettik” dedi.

Lokanta ve kafelerin içerisinde yer aldığı hizmet sektöründe korunma tedbirlerinin önemine değinen Eken, “Maske, mesafe ve dezenfektan çok önemli. Bunları ihmal etmeyelim. Kurallara uyarak normalleşmeye katkı sağlayalım. TÜRES Başkanı Ramazan Bingöl’e de teşekkür ediyorum. Programımıza katılarak bizleri bilgilendirecek” şeklinde konuştu.

-TÜRKİYE’DE İLK KEZ STSO DÜZENLEDİ-

Sivas’ın Türkiye’de önemli bir gastronomi merkezi olduğuna vurgu yapan Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl, “Sivas mutfağı Türkiye’de ve dünyadaki en önemli mutfaklardan biri. Tanıtıma yeterince önem verilirse katma değer oluşturulursa çok ciddi ekonomik girdi sağlanır” dedi.

Bingöl, TÜRES olarak lokantaların ve kafelerin nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda bilgiler vererek, “Bahçeli işletmelere rağbet artacak. Bahçesi olmayan işletmelerimiz de bu konuya çözüm üretmeli. Kullan at malzemeler, hijyen için sabun, dezenfektan, maske önemli bunlara dikkat edilmesi gerekiyor. Tüm koşulları sağlayacağız ve bu süreci sorunsuz atlatacağız. Ayrıca bu süreçte bilgilendirme çok önemli. Ben bu konuda Türkiye’de ilk kez bilgilendirme programını düzenleyen Sivas TSO’ya ve yönetimine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.