Meslek Lisesi Proje Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı
  • 28 Temmuz 2020 Salı

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, ikinci okulumuzun protokolünü bayramdan sonra imzalayacağız. 
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında 26/02/2019 tarihinde imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü hükümleri kapsamında oluşturulan Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje Yürütme Kurulu, Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken başkanlığında değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.  
Toplantıya Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Malik Erdoğan, STSO Yönetim Kurulu Üyesi İdris Ocak, Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Recai Gülez ve Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Halil Duman katıldı.
Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Recai Gülez, yürütülen proje çalışmaları, marka tescil başvuru süreci, laboratuvar ve atölye donanım ihtiyaçları ile proje okulu statüsüne alınan Sivas Bilişim Teknolojileri ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesiyle ilgili konularının değerlendirilmesi için bilgi verdi. 
Proje Yürütme Kurulu Başkanlığını yürüten Başkanımız Mustafa Eken kurulun toplantılarını salgın nedeniyle yapmadığını ifade ederek, “Sivas Teknik Anadolu Lisesi Proje Yürütme Kurulu olarak değerlendirme toplantımızı gerçekleştirdik. Milli Eğitim Şube Müdürümüz, Ticaret Borsası Başkanımız, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyemiz, Okulumuz Müdürü Recai hocamız ile Sivas Bilişim Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürümüzle birlikte toplantımızı gündem maddelerimizi ele alarak tamamladık. TOBB ve Milli Eğitim Bakanlığımızın yapmış olduğu sözleşmenin inşallah bundan sonra okullarımızı tercih edecek öğrencilerin başarısıyla gelecekte yeniden ülkemizin eksiklik dediğimiz bölümleri bir bir açacağız. Bunların başında Sanayi ve tarım gelmektedir. Dünyaya etkisi altına alan salgın nedeniyle tedbirlerimizi alacağız ve Bakanlığımızın talimatı ile okullarımızı eğitime açacağız. 
Burada yürütme kurulumuz tamamen işin içinde, bundan sonraki süreçte daha fazla içinde olacağız. Müdürümüz bize 4 maddeyle gündemi açtı ve gündemi bir bir değerlendirdik. Gündemin maddelerini sonuca bağladık Ticaret Borsamızın ve Odamızın üzerimize düşen ne varsa maddi-manevi olarak yanlarındayız. Bu okullarımız, sanayicilerimiz için çok önemli. Odalar Birliği Başkanımıza ve Milli Eğitim Bakanımıza teşekkür ediyorum. Böyle bir birlikteliği sağladıkları için. Kurulumuza ilk günden itibaren desteklerini esirgemeyen Valimiz Salih Ayhan'a ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'ya teşekkür ediyorum” dedi. 
Başkanımız Eken, Sivas’ta ikinci meslek lisesinin de kurula geçtiğiniz ifade ederek, “Bugünde buradan müjdesini vermiş olalım Sivas Bilişim Teknolojileri ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi de yine Proje Yürütme Kurulumuzun ikinci okulu olarak aramıza katılmıştır. İnşallah bayramdan sonra protokolü imzalayacağız. Aynı maddeleri ve eksikliklerin tespit edilmesini ikinci okulumuz içinde yapacağız. Ticaret ve Sanayi Odamız olarak Ticaret Borsamız olarak sonuna kadar iki okulumuzun da bize düşen maddi ve manevi ne gerekiyorsa TOBB nezdinde yanınızda olduğumuzu bir kere daha söylüyoruz. İki okulda bizim için çok kıymetli. Velilerimize ve öğrencilerimize bir çağrıda bulunmak istiyorum; gerçekten günümüzde artık meslek liselerini tercih etmek aslında avantajlı hale geldi. Yeni kayıtlar yapıldı. Kontenjanlarımızda ciddi kayıtlar var. Velilerimiz ve öğrencilerimiz; tercihlerini hiç çekinmeden, gözleri arkada kalmadan göndersinler ve tercih etsinler. İnşallah bayramdan sonra daha verimli toplantılarla buluşacağız” ifadelerini kullandı.