Odamız Haziran Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  • 20 Haziran 2022 Pazartesi
  • 196

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Haziran ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanımız Çetin Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Mayıs ayı karar özetlerinin okunmasının ardından mizan ve masraf listeleri görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Yönetim Kurulu çalışmaları hakkında Meclis Üyelerimize bilgi verdi. 
Başkanımız Mustafa Eken, “Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Üyelerimize en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
YENİ PAZAR ARAYIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
Mayıs ayının yoğun geçtiğini dile getiren Başkanımız Mustafa Eken, “Filistin Güney Hebron Tarım, Ticaret ve Sanayi Odası geldi. Onlarla bir işbirliği yaptık. Arkadaşlarımız onları 3 gün gezdirdiler. Üyelerimiz için yeni pazar arayışlarımız devam ediyor” dedi.
SİVASSPOR, BİZLERİ GURURLANDIRDI
Sivasspor’un Türkiye Kupasını almasıyla gururlandıklarını ifade eden Başkanımız Eken, “Geçtiğimiz ay Sivasspor’umuz, Ziraat Türkiye Kupasını aldı. Sivasspor hepimizin göğsünü kabarttı. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizde, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak 2 bin arkadaşımıza bilet aldık. Takımımızın her zaman yanındayız” diye konuştu. 
VALİMİZ ODAMIZI ZİYARET ETTİ
Vali Dr. Yılmaz Şimşek’in Sivas TSO’yu ziyaret ettiğini belirten Başkanımız Eken, “Sivas Valimiz Dr. Yılmaz Şimşek Bey göreve başladı. Gerçekten çok iyi bir valimiz var. Devleti, bürokrasiyi, iş insanlarımızı, halkımızı bilen, destekleyen bir valimiz var. Allah hayırlı uğurlu etsin. Kendisini ziyaret ettik. Daha sonra Odamıza iade-i ziyarete geldiler. İnşallah ileriki zamanlarda bizimle beraber bir meclis toplantımıza katılacak, Sivas’ı ve iş insanlarımızı beraber konuşacağız” şeklinde konuştu.  
-4 YILDIR BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLALIM DİYORUM-
Başkanımız Eken, meclis üyeleri başta olmak üzere her zaman, her platformda birlik ve beraberlik mesajları verdiğini ifade ederek şunları kaydetti; “Değerli arkadaşlar, burada birlik ve beraberliği 4 senedir hep söyledim, yine söylüyorum. Benden büyük abilerim, kardeşlerim var. Lafta birlik beraberlik olunmuyor arkadaşlar. Sivas bir ve beraber olursa hak ettiği yere gelecektir. Bunu sağlamak hepinizin elinde, lafta değil icraatta bu birliği beraberliği sağlarsak Sivas gerçekten istediği her şeyi elde edecektir.”
2023 SİVAS İÇİN ALTIN YILI OLACAK
Demirağ OSB ile ilgili de bilgiler veren Başkanımız Eken, “Demirağ OSB’de 5 - 6 fabrikanın temeli atıldı. Altyapı devam ediyor. Noksanlarımız var ama hızlandırıyoruz. Yıl sonuna doğru yer tahsisi yaptığımız fabrikaların bir çoğu temel atmış olacak. 2023 yılı da Sivas’ın altın yılı olacak. Tüm bunları birlik ve beraberlik içerisinde yapacağız. Ben hepinize bu güne kadar yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Allah hepinize güç kuvvet versin. Allah için hepinizi seviyorum. 4 yıldır yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı, meclisimize, ilimize vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun, sağ olun var olun.”