Özbekistan’da Bulunan STSO Heyeti, Taşkent Büyükelçiliğini Ziyaret Etti.
  • 14 Kasım 2023 Salı
  • 267

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Özbekistan’a giden Meclis Başkanımız Osman Yıldırım, Yönetim Kurulu Başkanımız Zeki Özdemir, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimiz, Türkiye Cumhuriyeti Taşkent Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar ile Büyükelçilik makamında bir araya gelen STSO heyeti, Büyükelçi ile iki ülke arasındaki dostluk bağlarının ticari alanda yapılacak ikili iş birlikleriyle daha da geliştirilmesi için istişarelerde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Büyükelçi Olgan Bekar, STSO heyetine teşekkür ederek Özbekistan'daki yatırım fırsatları ve devlet destekleri hakkında bilgiler verdi.

Meclis Başkanımız Osman Yıldırım, iki ülke arasındaki üst düzey iş birliklerinin tesis edilmesi ve faaliyetlerin daha da artırılmasına vurgu yaptı.

Büyükelçilikte konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız Zeki Özdemir, iki ülke arasındaki ticari hacmin geliştirilmesi noktasında iş birliklerine hazır olduklarını belirterek, “Köklü tarihi ve kardeşlik bağları bulunan iki ülkenin başta kültürel ve ekonomik anlamda stratejik ilişkileri bulunmakta. Büyükelçimiz Olgan Bekar bu ilişkilerin gelişmesine önemli katkılar koymaktadır. Türkiye ile Özbekistan arasında var olan bağların gelişerek devam edeceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.