Sivas TSO, Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odaları ile “Kardeş Oda” Protokolleri İmzaladı.
  • 14 Kasım 2023 Salı
  • 79

Yunanistan Dedeağaç Ticaret ve Sanayi Odası ile başlayan uluslararası “Kardeş Oda” protokollerine bir yenisini daha ekleyen Başkan Zeki Özdemir yönetimindeki Sivas TSO, Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odaları ile “Kardeş Oda” protokolleri imzalandı.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ile Taşkent TSO, Navai TSO ve Kaşkadarya TSO arasındaki “Kardeş Oda” protokolleri, Özbekistan’da düzenlenen törenle imzalandı.

Özbekistan’daki odaların çatı kuruluşu olan Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası (UZCCI) ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Kardeş Oda” protokolünü, STSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, Taşkent TSO Başkanı İrisbekov Uçkunbek, Navai TSO Başkanı Zairov Nadirjan, ve Kaşkadarya TSO Başkanı Amirkulov Sukhrob Melsovich İmzaladı.

Taraflar arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla imzalanan “Kardeş Oda” Protokolü imza törenine Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı İslam Jasimov, Sivas TSO Meclis Başkanı Osman Yıldırım, STSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri katıldı.

İmzalanan protokoller çerçevesinde kardeş şehirler ile ekonomik, ticari ve kültürel ilişkilerin daha da güçleneceğini açıklayan Sivas TSO Başkanı Zeki Özdemir, her iki ülkenin iş insanlarına yeni pazarlar ve yeni kapılar açılacağını belirtti.