A SINIFI AKREDİTE OLAN ODAMIZ TÜRKİYE 3. OLDU
  • 12 Eylül 2022 Pazartesi
  • 1060

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO), uluslararası akredite kuruluşu Türk Loydu Vakfı bağımsız denetçileri tarafından 2021 Yılı Akreditasyon Denetimi sonucunda A Sınıfı akredite Oda olmayı başardı. Odamız, denetimlerde aldığı puanla A (Mükemmel) seviyedeki Akreditasyon Belgesi’ni ilk kez alırken, 181 Ticaret ve Sanayi Odası arasında da Türkiye 3’üncüsü oldu.
Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, konuyla ilgili Sivas TSO’da düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Biz yılmadan, bıkmadan, usanmadan Üyelerimiz ve Sivas için çalışmaya üretmeye, Türkiye’de öncü Oda olmaya devam edeceğiz” dedi. 
4 YILLIK ÇALIŞMA SONUCUNDA TÜRKİYE 3. OLDUK
Basın mensuplarına katılımları nedeniyle teşekkür eden Başkanımız Mustafa Eken, “Öncellikle bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan kıymetli basın mensuplarımız, bu anlamlı ve gururlu günümüzde, heyecanımızı bizlerle paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 4 yıl 5 aydır sürdürdüğümüz Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu görevimizde birçok ilk’e imza attık. Görevi devraldığımızda STSO B sınıfı akredite bir odaydı. Öncelikle geçmiş yönetimlere teşekkür ediyorum, yaptıkları çalışmalarla, Odamızı 18 yıl içerisinde B sınıfı akredite hizmet veren bir kurum haline getirmişlerdi. Üyelerimizin ve şehrimizin daha iyisine layık olduğu düşüncesiyle yönetimimiz,  4 yıl boyunca yapmış olduğu çalışmalar ve ortaya koyduğu performans ile Odamızı TOBB nezdinde en üst seviye olarak kabul gören, 5 yıldızlı hizmet veren A Sınıfı Odalar arasına aldırmayı başardı. Ayrıca gururla söylemek istiyorum ki bu belgeyi alırken Türkiye’de bulunan 181 Ticaret ve Sanayi Odası içerisinde en yüksek puan alarak 3’üncü olmayı da başardık” diye konuştu.  
-BAŞARIMIZIN SIRRI GÜÇLÜ TEMSİL YENİLİKÇİ HİZMET ANLAYIŞIMIZ-
Ödülü ve belgeyi TOBB’da düzenlenen programda aldıklarını kaydeden Başkanımız Eken, şunları kaydetti; “Cuma günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde düzenlenen törende ödülümüzü Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ve TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldık. Övgü dolu sözleri nedeniyle kendilerine de teşekkür ediyorum. Bu başarının arkasında ne var; üyelerimize yönelik kaliteli hizmet anlayışı var. Yenilikçi hizmetler var. Çağın gereksinimlerine uygun altyapı var. Güçlü temsil ve yenilikçi hizmet var. Ben değil biz anlayışımız var. Kapılarımızın tüm üyelere açılması var. Odamızın yapmış olduğu lobi faaliyetleri var. Sosyal projeler, etkinlikler ve daha birçok faaliyet var. Bu süreçte emeği olan Yönetim Kurulumuza, Meclis Üyelerimize ve emeğini esirgemeden görev yapan tüm personellerimize teşekkür ediyorum. Ama en büyük teşekkürü bize güvenerek, inanarak bu göreve layık gören Odamızın değerli 8.000 üyesine teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. Bizde onların güvenini boşa çıkarmadık, söz verdiğimiz gibi ayırmadan, kayırmadan tüm üyelerimiz için çalıştık.” 
-ÜYE ODAKLI HİZMET ANLAYIŞINI HAKİM KILDIK-
Göreve geldiklerinde üye odaklı hizmeti esas aldıklarını dile getiren Başkanımız Eken, “Ne demiştik 4 yıl önce Gelişim Değişimle Başlar. Ve göreve gelir gelmez üyelerimizin istek ve talepleri doğrultusunda yenilikçi hizmetlerimizi hayata geçirdik. Sivas TSO Başkanı olarak Odamız tarihinde ilk kez TOBB İç Anadolu Bölge Temsilcisi seçildik. Cumhurbaşkanımıza defalarca Sivas ve bölgemizin sorun ve sıkıntılarını aktararak destek istedik. TOBB’a ve Bakanlarımıza Üyelerimizden gelen talep ve beklentileri direkt ileterek çözülmesine vesile olduk. 
-GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ-
Odamızın yeterince temsil edilmediği konusunda söylemlerde bulunarak güneşi balçıkla sıvamaya kalkanlara en güzel cevabı Türkiye’de 181 TSO içerisinde Üçüncü olarak ve A sınıfı 5 yıldızlı belgeyi alarak vermiş olduk. 
TOBB genel merkezinin ve bağımsız denetleme kuruluşlarının uzaktan gördüğünü, bazı arkadaşlarımızın hala görememesi, bu gururu heyecanı yeterince paylaşmaması, mutluluğumuzu bir nebze buruk kılsa da; Biz yılmadan, bıkmadan, usanmadan Üyelerimiz ve Sivas için çalışmaya üretmeye, Türkiye’de öncü Oda olmaya devam edeceğiz. Bu belgeyi ve Türkiye üçüncülüğü ödülümüzü tüm üyelerimize ve hemşehrilerimize hediye ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun, daha nice başarılara” şeklinde konuştu.