AB-Türkiye Gençlik İklim Forumu Sivas Çalıştayı Düzenlendi
  • 08 Aralık 2021 Çarşamba
  • 473

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Sivas AB Bilgi Merkezi tarafından AB-Türkiye Gençlik İklim Forumu Sivas çalıştayı düzenlendi.
Odamız Çok Amaçlı Salonda yapılan etkinliğe Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve AB İklim Anlaşması Elçisi Prof. Dr. Nezih Orhon, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğrencileri katıldı. 
AB-Türkiye Gençlik İklim Forumu Sivas çalıştayı, ‘AB-Türkiye Gençlik İklim Formu’nu Değişmenin Tam İklimi’ başlığı ile iki oturumda gerçekleştirildi.
Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve AB İklim Anlaşması Elçisi Prof. Dr. Nezih Orhon iklim değişikliğinin etkileri konusunda katılımcılara genel bilgi verdi. 
Prof. Dr. Orhon, iklim değişikliğinin tüm dünyanın geleceğini ilgilendirdiğine dikkat çekerek, “AB özelinde iklim değişikliğinin önüne geçmek için yapılan çalışmalar var. Bugünden önlemler alınırsa bu kötü gidişatın seyri değiştirilebilir” dedi.
Programın ikinci oturumunda moderatörler eşliğinde yerel ve ulusal aktörlerle nasıl çözümler üretebilecekleri konusunda atölyeler gerçekleştirildi. Program gençlerin sunumları ile son buldu.
Türkiye’de aralarında Sivas’ın da yer aldığı 19 AB Bilgi Merkezinde Değişmenin Tam İklimi mottosuyla düzenlenen AB Türkiye Gençlik Forumunda katılımcı gençlerin çözüm önerilerini içeren rapor Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonuna sunulacak.