Başkanımız Eken, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı
  • 14 Temmuz 2022 Perşembe
  • 152

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle mesaj yayımladı.  
‘15 Temmuz 2016’da Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içine sızmış olan hain FETÖ terör örgütü üyelerinin alçak girişimcileri yekvücut olan Milletimiz tarafından etkisiz hale getirilmiştir’ diyen Başkanımız Eken şunları kaydetti; “Millet iradesinin temsil makamı olan TBMM ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi başta olmak üzere, stratejik kurumlarımıza yönelik bombalı saldırılar Yüce Türk Milletinin sokağa çıkması üzerine akamete uğramıştır. Bu hain teşebbüsün bilançosu ise çok ağır olmuştur. 15 Temmuz mücadelesinde 248 kahraman vatan evladı şehit olmuş, 2.196 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Unutulmamalıdır ki; 15 Temmuz, tüm dünyaya millet olma dersini verdiğimiz Demokrasi Zaferi’mizdir.”
Başkanımız Eken, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Özgürlüğü ve bağımsızlığı için gözünü kırpmadan canından vazgeçen Türk milleti, vatan toprağının bir karışını dahi hainlere teslim etmez. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan aziz vatanımızda bir ve bütün olduğumuz sürece ne dışarıdan gelecek saldırılar ne de onların işbirlikçileri alçak emellerine ulaşabilir. Bu vesile ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.”