Başkanımız Eken, İzmir Uçak Seferleri Başlatılmalı
  • 14 Haziran 2022 Salı
  • 625

İzmir’de düzenlenen Sivas Günlerine katılan Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, İzmir Uçak seferlerinin yeniden başlatılmasını gerektiğini söyledi.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Meclis Başkanımız Çetin Yıldırım ve Meclis Üyelerimiz, Ege Bölgesi Sivas Dernekler Federasyonunun İzmir'de düzenlediği Sivas Günleri etkinliğine katıldı. 
SİVAS HAK ETTİĞİ YERİ ALIYOR
Sivas’ın OSB’leri ve yatırım alanlarıyla ilgili bilgiler veren Başkanımız Mustafa Eken, “Sivas Demirağ OSB, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararname ile 6. Bölge Teşvik kapsamına alındı. Altyapı çalışmaları devam eden Demirağ OSB’ye yatırımcılarımız inanılmaz bir ilgi gösteriyor. Şuana kadar 45 firmaya arsa tahsisi yaptık. 17 Bin istihdam sözü aldık. Demek ki Sivas hak ettiğini alıyor. Karadenizliler gibi lobi faaliyetlerini biz yapamadık. Nüfusumuz 7 milyonda olsa 10 milyonda olsa gücümüzü gösteremedik. Sivas’ı Türkiye’nin her yerinde temsil edeceğiz. Taşın altına elimizi koyacağız. Birlik ve beraberliğimizi koruyacağız. 
İzmir’de yaşayan Sivaslı işadamlarımızı Demirağ OSB’ye yatırım yapmaya davet ediyorum. Yiğidoları şehirlerine sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi. 
Gurbette yaşayan Sivaslıları şehirlerine davet eden Başkanımız Eken, “Sivas Köftesini, dönerini, kebabını Sivas’ta yemek lazım. İstanbul, Ankara federasyon başkanları da burada. Ben ekibim ve Oda olarak her zaman yanlarındayız. Sivas’ın Ticaret ve Sanayi Odası var. Bu etkinlikleri yapmadan gelin görüşelim. Sivas’a özgü ürünlerimizi markalarımızı gönderelim” diye konuştu. 
SİVAS-İZMİR UÇAK SEFERLERİ BİRAN ÖNCE BAŞLATILMALI
Programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’dan Sivas-İzmir uçak seferleri konusunda destek isteyen Başkanımız Eken, “Sivas gelişiyor, yatırım geliyor, 6. Bölge teşvik kapsamına alındı diyoruz ama Sivas’tan İzmir’e uçak yok. Aktarmalı olarak 8 saatte ancak gelebiliyoruz. Sivas cazibe merkezi oldu, yatırımcıları davet ediyoruz, ama Sivas’a uçak yok.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, milletvekillerimiz buradalar. Onlardan da destek istiyoruz ve Sivas-İzmir uçak seferlerinin Temmuz ayında başlamasını istiyoruz” şeklinde konuştu.