Başkanımız Eken, Koltuğu Minik Temel'e Devretti
  • 23 Nisan 2022 Cumartesi
  • 623

Sivas TSO Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğuna oturan Yiğit Temel, “Demirağ OSB ile işsizliği tarihe gömeceğiz” dedi.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu minik Yiğit Temel'e devretti.
Anaokulu öğrencisi Yiğit Temel ve Gökçe Baltacı, okul müdürü Burçak Çopuroğlu, Başkanımız Mustafa Eken’i ziyaret etti.
Başkanımız Eken, Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğunu Yiğit Temel'e, yardımcılığı ise Gökçe Baltacı'ya bıraktı.
Odamız Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğuna oturan Yiğit Temel, “Demirağ OSB ile işsizliği tarihe gömeceğiz” dedi.
Yürütülen çalışmalarla ilgili Başkan Yiğit Temel’e bilgi veren Başkanımız Mustafa Eken, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile bizde bugün başkanlık koltuğunu Başkanımız Yiğit Temel’e, başkan yardımcılığı koltuğumuzu da Gökçe Baltacı hanımefendiye bırakıyoruz. Kendileriyle bugün Ticaret ve Sanayi Odası olarak neler yapıyorlar, neler yapacaklar, hedefleri nedir? Kendilerine soracağız” dedi.
Kendinden emin ifadelerle sorularını yanıtlayan Başkan Yiğit Temel, “Bundan sonra devamlı fabrika bacaları tütecek. Sivas’ta işsizliği tarihe gömeceğiz. Hızlı Tren Sivas’a geliyor. Ben trenleri çok seviyorum. Şehrimize yerli ve yabancı turistler gelmesi için altyapımız hazır. Sivas bir tarih ve kültür şehridir” diye konuştu. 
Başkan Yardımcısı Gökçe Baltacı, kadınların güçlü olduğunu belirterek “Bizi kadınlar çok güçlüyüz. Zor işlerde güzel işler başarabiliyoruz. Başkanımla birlikte güzel işler başaracağız” diyerek cevap verdi.
Çocuklarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkanımız Eken, “Gökçe Başkanıma teşekkür ediyorum. Bizde, meclislerimizde bayan olmasını destekliyoruz, bayanları destekliyoruz. Bayanların her yerde her konuda yanlarında olduğumuzu bir kez daha söylüyoruz. Bu vesile ile başkanımıza ve başkan yardımcımıza gelecekte daha iyi görevleri Allah nasip etsin. Tüm çocukları seviyoruz, tüm çocuklara sağlık sıhhat versin. Onlar bizim geleceğimiz, teminatımız. Biz, onlarla güçlüyüz, onlar için varız. Bizde Ticaret ve Sanayi Odası olarak çok büyük bir aileyiz. Bu vesile ile tekrar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha kutluyorum. Her şeyin güzel olmasını diliyorum. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim etsin” şeklinde konuştu. 
Ziyaret sonunda Başkanımız Eken, öğrencilere hediye takdim etti.