Başkanımız Eken: Sanal Fuarda Sivas'ı Tanıtacağız
  • 09 Haziran 2021 Çarşamba
  • 265

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) sanal olarak düzenlenen IF MODA EXPO Uluslararası Moda, Hazır Giyim, Tekstil, Saraciye, Ayakkabı ve Aksesuar Fuarına katıldı.
Online olarak gerçekleştirilen fuarın açılışına Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken ve 13. Meslek Komitesi (Konfeksiyon-Tekstil-Giyim) üyelerimiz katıldı. 
Odamız standını ziyaret edenler Sivas 1. OSB ile Demirağ OSB’yle ilgili ayrıntılı bilgi ve Sivas yatırım rehberine ulaşabilecek. Pandemi döneminde fuarların sanal olarak gerçekleştirildiğini ifade eden Başkanımız Mustafa Eken, fuar hakkında bilgi verdi.
Sanal olarak Türkiye’de ilk kez düzenlenen fuarda uluslararası çok sayıda firmanın da yer aldığını ifade eden Başkanımız Eken, “13.Komite üyelerimiz ile Moda Expo Fuarına elektronik ortamda katıldık. Sivas olarak özellikle bu fuarda yer almamız gerektiğini düşünerek katılım sağladık. Sivas’ta üretim yapan tüm firmalarımızın tanıtımlarını yaptığımız standımıza ciddi anlamda katılım ve takip edenimiz var. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimizde üretilen ürünlerin Türkiye çapında dünya çapında tanınması için özellikle meslek komite üyelerimizin çalışması ile ve bu fuarlarla kendimizi tanıtmakla ilimizi hak ettiği yere inşallah getireceğiz. Fuarımızın hayırlı uğurlu olmasını fuardaki standımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Sivas’ta üretim yapan firmalarımızın daha çok tanınarak gerçekten pazardaki yerini hak ettiği şekilde alacağına inanıyorum” dedi.
KAZAKİSTAN’DA OFİS AÇACAĞIZ
Sivas’ın Türkiye’deki en kaliteli en büyük ve en gelişmiş illerden biri olmaya aday olduğunu söyleyen Başkanımız Eken, “Valiliğimiz, Belediyemiz, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak OSB’de Dış Ticaret Ofisi açtık. Ofisimiz, Kazakistan’da şirket açtı. Kazakistan’a çok büyük bir tanıtım ofisi açıyoruz. İnşallah Temmuz sonunda Valimizle, Belediye Başkanımızla ve iş adamlarımızla birlikte Kazakistan’a giderek açılışını yapacağız. İlk önce Kazakistan’dan başlıyoruz yine Sivas’ta üretilen özellikle tekstil anlamındaki ürünlerin oradaki pazara girmesini sağlayacağız. Daha sonra Kenya, Libya gibi ülkelere de açılarak artık ilimizi dünya standartlarında tanıtacağız. Sivas’ta üretilen ürünler gerçekten dünyada üretilen en kaliteli ürünlerdir. Bunu da buradan yüreklilikle söyleyebilirim. Sivas tüccarı sanayicisi bilsin ki Sivas Ticaret ve Sanayi Odası her zaman onların yanında, yanında olmaya da devam edecektir” şeklinde konuştu.