Başkanımız Eken; Üyelerimiz Kredilerini Dahi Ödeyemeyecek Durumda
  • 17 Mayıs 2021 Pazartesi
  • 268

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, 17 günlük tam kapanmanın ardından STSO Üyelerinin ve esnafların kredilerini dahi ödeyecek durumlarının kalmadığını söyledi.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Kademeli Normalleşme Sürecini değerlendirdi.
17 günlük tam kapanma sürecinin ardından üyelerin ve esnafların dayanacak gücü kalmadığına dikkat çeken Başkanımız Eken, “14 aydır sabreden üyelerimizin artık dayanacak gücü kalmamıştır. Bu süreçte devletimiz elinden geleni yapmıştır, fakat üyelerimiz bu 17 günlük kapamanın ardından kredi ödemelerini dahi yapamayacaktır. 17 gün kapanan işyerleri ayakta kalmakta zorlanacak” dedi.
Kapanma sürecinin ardından acilen bazı desteklemelerin ve ertelemelerin hayata geçirilmesi çağrısında bulunan Başkanımız Eken, “Devletimizden tüm kredi borçlarının faizsiz 6 ay ertelenmesi talep ediyoruz. Üyelerimizin ticari hayatlarına sağlıklı devam edebilmeleri için düşük faizli kredi verilmesi, SSK ve vergi prim borçlarının silinmesi, nakdi destek sağlanması, devlet alacaklarının ertelenmesi ve kredi taksitlerinin ötelenmesi talep ediyoruz. Devletimize inancımız ve güvenimiz tamdır. Konuyu TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ve ilgili bakanlıklarımıza ilettik. Umuyoruz taleplerimize olumlu dönüş sağlanır ve üyelerimiz rahat bir nefes alır” ifadelerini kullandı.