İhracat Haftası Etkinlikleri Sona Erdi
  • 18 Mayıs 2023 Perşembe
  • 234

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 8-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında düzenlenen ve 5 gün boyunca devam eden “İhracat Haftası Etkinlikleri” sona erdi.

İlimizin uluslararası ticarette hak ettiği seviyeye gelmesi ve  “İhracat Şehri Sivas” idealimize katkı sağlaması amacıyla, Sivas’ın ihracatının ve ihracatçı sayının artırılmasının hedefleyen programlar yoğun bir katılımla başarıyla tamamlanmıştır.

İhracat konusundaki bilinçlendirmeye Sivas TSO İhracat Destek Ofisi organizasyonunda uluslararası pazarlara giriş yollarından, devlet desteklerine, ticari istihbarat yöntemlerinden, elektronik ihracata kadar, ihracatın hemen her yönünün ele alındığı 19 farklı oturumda alanlarında uzman 18 konuşmacı bilgilerini paylaştı. Programa 23 ülkeden 46 yabancı uyruklu öğrenci katıldı.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Özdemir, “İhracat Haftası Etkinliklerinde kalkınma ajanslarımızın destekleriyle, Ticaret Bakanlığımızın uzmanları sunumlar yaptılar. İhracatın bir parçası olan mali konularda ve KDV iade konusunda da üyelerimize etkinlik yapıldı. İhracat odaklı çalışmalar yapacağımızı ve dış ticaret operasyon merkezi kurgulayacağımızı söylemiştik. Bunu çalışmalarımızın bir başlangıcı olarak kabul ediyoruz” dedi.

Önümüzdeki günlerde de Sivas TSO tarafından girişimcilik, yatırım, e-ticaret gibi ilimizin kalkınmasına katkı sağlayacak konuların ele alınacağı programlar planlanmaktadır. Katılım sağlayan tüm üyelerimize ve tüm kurumlara Başta Sanayi, Teknoloji ve Ticaret Bakanlıklarımız olmak üzere EXIMBANK, KOSGEB, ORAN Kalkınma Ajansı, OKA Kalkınma Ajansı, İMİB, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi,  Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Erciyes Teknopark’a teşekkür ediyoruz.