Odamız, 5 Yıldızlı A Sınıfı Akredite Odalar Arasına Girdi
  • 24 Kasım 2021 Çarşamba
  • 570

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO), bir ilke imza atarak Türkiye’de sayılı olan 5 yıldızlı “A” sınıfı Akredite Odalar arasına girmeyi başardı. Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, “Hayal etmek, inanarak çalışmak başarıyı getirdi; Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız, 5 Yıldızlı A Sınıfı Akredite oldu” dedi.
TOBB Akreditasyon denetimleri sonucunda Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO), üyelerine dünya standartlarında hizmet sunan 5 yıldızlı “A” sınıfı ‘Akredite Oda’ oldu. Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, Meclis Başkanı Çetin Yıldırım ve Oda çalışanlarıyla birlikte pasta kesti.
Odamız Akreditasyon Sorumlusu Banu Konk, denetimlerle ilgili Meclise bilgi vererek, “11-12 Kasım tarihlerinde 23 saat süren ve 103 alt başlıktan denetime girdik. 2019, 2020 ve 2021 yılını kapsayan bu denetimler sonucunda da A Sınıfı Oda olmayı başardık. 2018 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken’e yaptığımız sunumda B Sınıfı Akredite Oda olduğumuzu söylediğimizde, bizlere; ‘Bunu kabul etmiyorum, gece gündüz hep birlikte çalışacağız ve A Sınıfı olacağız’ demişti. Bizlere, her zaman söylediği bir söz, bu süreçte bize rehber oldu. ‘Hayal edin, inanın ve çok çalışın’ diyerek bizlere inanan, her türlü desteği veren, çalışmalarımıza yön veren ve yol gösteren Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Mustafa Eken’e, tüm mesai arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, Odamızın, Türkiye’de sayılı olan 5 yıldızlı “A” sınıfı Akredite Odalar arasına girdiğine dikkat çekerek, “Hayal etmek, inanarak çalışmak başarıyı getirdi; Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız, 5 Yıldızlı A Sınıfı Akredite Oda oldu” dedi.
Göreve geldiklerinde STSO’nun B Sınıfı Akredite Oda olduğunu belirten Başkanımız Eken, “Üyelerimizin teveccühü ile ‘Gelişim Değişimle Başlar’ sloganımızla 2018 yılında göreve geldiğimizde Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız B Sınıfı Akredite Odaydı. Yaptığımız değerlendirme sonucu B Sınıfı Akredite Oda olarak devam edebilmemiz için mevcut yapıda devam etmemiz gerektiği, aksi halde bir alt sınıfa düşecektik. Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız, üyelerine 5 Yıldızlı hizmet verebilmesi için A sınıfı Akredite Oda olmamız gerektiğini biliyorduk ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürdük. 11 ve 12 Kasım tarihlerinde 2019, 2020 ve 2021 yıllarını kapsayan Temel Yeterlilikler ve Temel Hizmetler konularında toplam 13 ayrı başlık ve 103 farklı kriterde gerçekleştirilen TOBB AKREDİTASYON denetimleri sonucunda Odamız, üyelerine dünya standartlarında hizmet sunan 5 yıldızlı “A” sınıfı ‘Akredite Oda’ olmayı başardı. Bu başarının esas mimarı olan ve bana güvenip bu göreve getiren Odamızın kıymetli üyeleri başta olmak üzere, Yönetim Kurulu Üyelerime, Meclis Üyelerimize ve Odamızın tüm personellerine çok teşekkür ediyorum. 5 yıldızlı “A” sınıfı ‘Akredite Oda’ unvanımız, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun. Rabbim bu yolda bizleri mahcup etmesin, birliğimiz beraberliğimiz daim olsun” şeklinde konuştu.