Odamız Kangal Temsilciliği Açıldı
  • 16 Haziran 2021 Çarşamba
  • 262

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) ile Ticaret Borsası, Kangal ilçesinde temsilcilik açtı.

Kangal Ziraat Odasında gerçekleştirilen açılış programına Sivas Valisi Salih Ayhan, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Meclis Başkanımız Çetin Yıldırım, yönetim kurulu ve meclis üyelerimiz, ilçe protokolü ve üyelerimiz katıldı.  

Programda konuşan Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu “Borsamız üye memnuniyetini temel alarak 2014 yılında Kalite Yönetim Sistemleri Belgesini almış ve 2015 yılında Akredite Borsa olmuştur. Bizler artık Borsacılığın belge vermekten, tescil yapmaktan ibaret olmadığını biliyoruz. Bu bilinç ve anlayışla Sivas Ticaret Borsası olarak Sivas’ımızın ve İlçelerimizin bugünü ve geleceği hakkında etkin, verimli ve yapıcı kararlar alarak projeler üretmekteyiz. Borsamız bugün 700'e yakın üyesine, Merkez Hizmet Binası başta olmak üzere, Konferans Salonu, Tescil Bürosu, Şarkışla, Gürün, Suşehri ilçelerinde açılan temsilciliklerle hizmet vermektedir. Bugün ise Ticaret ve Sanayi Odamız ile birlikte Kangal ilçemizdeki siz değerli üyelerimiz için temsilciliğimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Borsamıza, Odamıza ve Kangal ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkanımız Mustafa Eken, Gürün, Suşehri ve Şarkışla’da da temsilciliklerimizin olduğunu belirterek, “Kangal da bütün ilçemizin olduğu gibi en iyi hizmete layık. Bu anlamda Odamıza gelmeden burada işlemlerini daha kısa ve kolay bir şekilde halletmeleri için temsilciliğimizi açıyoruz. Aynı zamanda Yönetim Kurulu üyemiz de olan Kangal Ziraat Odası Başkanımız Basri Çoban Bey, hiçbir ücret talep etmeden bize bir yer tahsis etti. Temsilciliğimizde çalışacak personeli de biz Borsamızla beraber finanse edeceğiz.  
Kangal’daki üyelerimizin sıkıntılarını, taleplerini buradan alacağız. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak gerçekten bütün ilçelerimizde ve İlimizde üyelerimize en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Sayın Valimize de sizlerin adına teşekkür ediyorum. Programımıza katıldılar. Her zaman her yerde olan bir Valimiz, hemşehrimiz olan iyi bir belediye başkanımız var. Hepimiz sizlere hizmet etmek için buradayız. Açtığımız temsilciliğimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Rabbim birlik ve beraberlik içerisinde güzel işler yapmayı bize nasip etsin.” şeklinde konuştu.

Kangal’ın tarım, hayvancılık, madencilik ve turizm açısından önemli bir bölge olduğunu dile getiren Vali Salih Ayhan, “Ticaret erbaplarımızla Kangal’da birlikteyiz. Hem Ticaret ve Sanayi Odamızla hem de Ticaret Borsamızla işbirliği içerisinde çalışmaya devam ediyoruz. Burada bulunan iş insanlarının işlemleri için Sivas’a giderek zaman kaybı yaşamaması adına temsilcilik açmak ileri görüşlülük ve vizyonel bir bakış açısının ürünüdür. Kendilerine teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Burada güçlü yapılara sahip odalarımız, üyelerine daha nitelikli hizmet sunacaklar. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. 

Okunan duaların ardından Temsilcilik açılışı yapıldı. Yönetim kurulu üyemiz ve Kangal Ziraat Odası Başkanı Basri Çoban, Başkanımız Mustafa Eken’e, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu’na ve Meclis Başkanımız Çetin Yıldırım’a günün anısına plaket takdim etti.