Odamız Tarafından Numune Hastanesine Yaptırılan Çocuk Kitaplıkları Açıldı
  • 06 Haziran 2022 Pazartesi
  • 624

Numune Hastanesi E Blok 6. Katında yer alan Çocuk Servisinde yatarak tedavi alan çocuk hastaların tedaviye uyumlarını artırmak amacıyla serviste yer alan fuaye alanına yaptırılan kitaplık alanının açılışı gerçekleştirildi. 
Sivas Ticaret ve Sanayi Odamızın (STSO) katkılarıyla yapılan kitaplığın açılışını Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken ve Hastane Yöneticileri gerçekleştirdi. 
Hastane Başhekimi Prof. Dr. Kenan Kaygusuz, “Bugün Pediatri Servisimizde Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız tarafından yaptırılan kitaplığın açılışı için burada bulunuyoruz. Pediatri Servisimizde çocuklarımız sağlığına kavuşurken de özellikle çocuklarımızın eğitimi ile alakalı, boş zamanlarını değerlendirecekleri bir kütüphaneyi Sivas TSO bize kazandırdı. Biz de diğer sosyal donatıları ile birlikte burada güzel bir kütüphane oluşturduk. Bu konuda ilk adımı atan bizlere gerekli desteği veren Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Mustafa Eken’e teşekkür ediyorum” dedi.
Başkanımız Mustafa Eken ise, “Sivas Numune Hastanemiz şehrimizde çok ciddi emek veren, gece-gündüz halk sağlığı için çalışan hastanemiz. Sağlık olmadan hiçbir şey olmuyor. Onlara emanetiz. Emekleri için teşekkür ediyorum tüm sağlık çalışanlarımıza. Çocuk polikliniğinde tedavi gören yavrularımız için hastanemiz bu şekilde bir proje geliştirmiş. Biz de destek olduk. 
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası bu yapılan işin belki maddi bir değeri yok ama manevi değeri çok fazla. Çocuklarımıza hizmet eden ve bilgi aşamasında onların kitap okumalarının sağlanacağı bir yerde öncülük etmek de bizim için şereftir.  Sivas TSO olarak bize ihtiyaç duyulan her yerdeyiz. Bizler bu şehrin çocuklarıyız. Şehir bizlere emanet.  8 Bin üyemiz adına oluşturduğumuz Kütüphanemizin hayırlı olmasını diliyorum. Hastanemizin başka ihtiyaçlarında da yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Kurdele kesiminin ardından Başkanımız Mustafa Eken Serviste tedavi gören çocuklarla birlikte kitaplık alanını gezdi.