Sivas TSO Olarak Taşın Altına Gövdemizi Koyduk
  • 07 Haziran 2021 Pazartesi
  • 241

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, İl Başkanı Özkan Turan Navruz, Merkez İlçe Başkanı Turan Gazi Yalçındağ, Ülkü Ocakları Başkanı Rıfat Kalkan ile yöneticileri, Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken’i ziyaret etti.
Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken iş dünyasının talep ve beklentilerini Milletvekili Ahmet Özyürek’e iletti.
Başkanımız Eken, “Milletvekilimiz Ahmet Özyürek, Sivas’la ilgili iş dünyamızla ilgili iletilen sorunların çözümü için duyarlı oluyor. Elinden geleni Ankara’da da burada da yapıyor. Bu anlamda kendisine teşekkür ediyorum. Vekilimiz hem iş dünyamızın talep ve beklentilerini istişare etmek hem de 8.300 üyemiz adına bizleri ziyaret etti. Bizlerin gündeme taşıdığı, TOBB ve ilgili bakanlıklara ilettiğimiz iş dünyamızın üyelerimizin talep ve beklentilerini kendisine de aktarıyoruz. Sivas birlik ve beraberlik içerisinde Vekillerimiz, Valimiz, Belediye Başkanımızla ve tüm STK’larımızla yaşadığı sorunların üstesinden gelecektir. Sivas TSO olarak tüm siyasi partilere eşit mesafedeyiz. Yaşanan süreçte biz de taşın altına gövdemizi koyduk, koymaya da devam edeceğiz. Her zaman devletimizin yanındayız, olmaya devam edeceğiz. Odamızı ziyaret eden milletvekilimize ve teşkilatlarına yaptıkları çalışmalardan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.
İş dünyasının pandemiden olumsuz etkilendiğini ifade eden Milletvekili Ahmet Özyürek, “Biz teşkilatlar olarak İstasyon ve Atatürk Caddesinde bulunan esnaflarımızı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledik. Salgın sürecinde iş dünyasında yaşanan olumsuz etkileri Sivas Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek istişarede bulunmak istedik. Devletimizin verdiği desteklerin yeterli mi yetersiz mi olduğunu bu ziyaretlerde anlıyoruz. Bizler, Sivaslı hemşehrilerimizin her zaman yanındayız. Tüm sorun ve sıkıntılarını ilgili makamlara iletiyoruz” ifadelerini kullandı. 
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ile uyum içerisinde çalıştıklarını ifade eden Özyürek şu şekilde konuştu; “Başkanımızla göreve geldiğimiz günden beri uyum içerisinde çalışıyoruz. İstişarelerimizi yapıyoruz, kendilerinin ilettiği konuları gündeme getiriyor takip ediyoruz. Kendisine uyumlu ve özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıllarda 6. Bölge teşvikleri konusunu Mecliste kimse dile getirmemişti biz bunu TBMM’de gündeme taşıdık. Kenevir konusunda yine biz TBMM kürsüsünde Sivas’ın kenevir ekilecek iller arasına alınmasını talep ettik. Sivas keneviri ne yapacak diyenleri kurdele kesmeye giderken gördük. Bizim için kurdele kesmek önemli değil, bizim gayemiz yiğitler diyarı Sivas’a mutfakta hizmet etmektir.”