STSO MECLİS TOPLANTISININ KONUĞU SİVAS BELEDİYE BAŞKANI ADEM UZUN OLDU.
  • 14 Haziran 2024 Cuma
  • 126

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısının Konuğu Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun Oldu.  

STSO Meclis Toplantı Salonunda Meclis Başkanı Osman Yıldırım Başkanlığında, STSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri ve meclis üyeleri, Meslek komiteleri ile Kadın ve genç Girişimciler Kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun,  projeler hakkında meclis üyelerine açıklamalarda bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren STSO Meclis Başkanı Osman Yıldırım, “Sivas’ın lokomotifi olan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak; Meclis Üyelerimizle, Kadın ve Genç Girişimcilerimizle beraber ortak akıl ile Sivas’ın gelişmesi için bütün projelere katkı sunmaya hazırız” dedi.

Meclis toplantısına katıldığı için Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun’a teşekkür eden STSO Başkanı Zeki Özdemir yapmış olduğu konuşmada; “Yerel seçimler öncesinde yine sizi burada misafir ederek sizden bazı taleplerimiz olmuştu. Yenilerini de ekleyerek onları kısaca başlıklar halinde tekrar sunmak istiyorum.

Bunlar; YHT istasyonu ve çevresinin düzenlenmesini ve Cumhurbaşkanımızın sözünü verdiği Kuzey Çevre yolunun takipçisi olmanızı talep diyoruz. Ayrıca İmar planının revize edilerek şehrin büyültmesi ve Ulaş'tan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’ne yeni bir yol ve bölgeye TOKİ eliyle uydu kent yapılması.

Gündemimizde olan diğer konular ise üst yapının yenilenmesi, teşekkür ediyoruz aksu ile başladınız. Alt yapının düzenlenmesi için yapılan tespitler doğrultusunda çalışmalar yürüteceğinizi düşünüyoruz ve her zaman gündemimizde olan çok amaçlı etkinlik alanı için birlikte bir sonuca varacağımızı arzu ediyorum.”   

Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun ise STSO Meclisi ile bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, Sivas genelinde devam eden ve uygulanması planlanan projeler hakkında meclis üyelerine bilgilendirdi. STSO Meclis Üyelerinin sorularını cevaplayan Başkan Uzun, yatırımcının önünü açarak üretim ve istihdama katkı sağlayacak hizmetleri hayata geçireceklerini sözlerine ekledi.

Son olarak söz alan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, belediyenin yapacağı her işi ve belirlediği alanları kamuoyu ile paylaştığınız için teşekkür ediyoruz dedi.