Suşehri'nde İstişare Toplantısı ve İftar Programı Düzenlendi
  • 18 Nisan 2022 Pazartesi
  • 674

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) tarafından Suşehri ilçesinde istişare toplantısı ve iftar programı düzenlendi. 
Programa Sivas TSO Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, Meclis Başkanı Çetin Yıldırım, meclis ve yönetim kurulu üyeleriyle ilçede bulunan iş insanları katıldı. İlçede bulunan iş insanlarının talep ve beklentilerini dinleyen Başkan Mustafa Eken, 4 yıllık görev süresinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. 
Yönetim Kurulu Başkanımız Eken, “İstişare ile ilçelerimizdeki üyelerimizin sorunlarına çözüm üretiyoruz. Söz verdiğimiz gibi seçimden seçime değil her zaman üyelerimizin yanındayız” dedi. 
Sivas Ticaret ve Sanayi Odamızın büyük bir aile olduğunu ifade eden Başkan Eken, “Bu ramazan ayındaki ilk ilçe iftarımızı Suşehri’nde verdik. Odamızın kıymetli üyeleri bizleri kırmayarak davetimize icabet etti. Birlik ve beraberliğimizi hem ilimizde hem ilçelerimizde tüm Türkiye’ye gösteriyoruz. Biz büyük bir aileyiz. Ticaret ve Sanayi Odası sizlerle beraber güçlü. Üyeler olmadan Ticaret ve Sanayi Odası olmaz. 16 tane ilçemizde de her sektörden üyelerimiz var. Mesafe olarak uzaktayız ama kalben beraberiz. Hangi ilçemizden bize ne geldiyse emin olun gerekli yerlere götürdük. Yeter ki o ilçemizin ve ilimizin istediğini alalım diye. Suşehri, Sivas’a uzak olabilir ama iş potansiyeli olarak çok fazla potansiyeli var. Her şey yapılabilir burada. Biz, şehir içerisinde güzel bir birlik ve beraberlik oluşturduk. Sağ olsun sayın valimiz, belediye başkanımız gerçekten birlik ve beraberlik içerisinde çok güzel işler yapıyoruz. Bu birlikteliği ilçelerimize de yansıtıyoruz. İlçelerimizde de birlik ve beraberliği sağlayarak topyekun kalkınacağız, hem ilimizi hem de ilçelerimizi hak ettiği yere taşıyacağız” diye konuştu. 
Yönetim Kurulu Başkanımız Eken, Suşehri’nde üyelerin OSB ile ilgili beklentisi olduğunu dile getirerek, “Suşehri OSB istiyor. Burada da sizler yaptığınız konuşmalarda bunu ifade ettiniz. Ben bu talebinizi de diğer taleplerinizi de gerekli yerlere bildireceğim” diye konuştu.
4 yıl önce verdiği sözleri yerine getirdiklerini belirten Başkanımız Eken, “4 sene önce söz verdik. Bu memlekete ne yapmamız gerekiyorsa Allah’ım onu bize nasip et dedik. Karşınıza o gün ki geldiğim ekibimle geldim, aynı Mustafa Eken olarak geldim. 4 yıl sonra aynı Mustafa Eken olarak karşınıza gelmeyi Mevla’m nasip etti. Bir dört yıl daha göreve talip olduğumu da söylüyorum. Bizim yaptıklarımız başarılıysa, ekip arkadaşlarımız şehrine, ilçesine hizmet ettiyse bizim arkadaşlarımızı tekrar seçin. Ama biz, başarılı olmadıysak, ilçelerimize sadece seçimden seçime geldiysek, hiç kimseye kapımızı açmadıysak, başta yine şahsım olarak bizleri değil hak edenleri seçin ki sizde vebale girmeyin. Huzurunuza çıkarken alnımızın akıyla çıkacağız” ifadelerini kullandı. 
Programda söz alan üyeler, Yönetim Kurulu Başkanımız Eken ve ekibine özverili çalışmalardan dolayı teşekkür etti. 
Suşehri eski temsilcisi İlyas Koçeri’ye çalışmaları nedeniyle teşekkür ederek plaket takdim eden Başkanımız Eken, yeni temsilci Mücahit Yıldız’a başarılar diledi.