Türkiye Yeşil Sanayi Projesi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
  • 18 Ocak 2024 Perşembe
  • 148

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının koordinasyonunda, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, TÜBİTAK ve KOSGEB Başkanlığı iş birliğinde “Türkiye Yeşil Sanayi Projesi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

Sivas TSO’da düzenlenen toplantıda konuşan KOSGEB İl Müdürü Bahattin Ünal, sanayicileri Türkiye Yeşil Sanayi Projesi kapsamında oluşturulan destekten yararlanmaya davet etti.

Türkiye Yeşil Sanayi Projesinin toplamda 450 milyon dolarlık bütçesi olduğunu belirten Ünal, bu finansmanın 160 milyon doları GES, 90 milyon doları ise enerji verimliliği gibi projelerde kullandırılacak dedi.

Sivas TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir ise, "Bu proje sayesinde hem KOBİ’lerimizin finansmana erişimi kolaylaşacak hem de iklim değişikliğinin potansiyel dış nedenleri azalacak. İnsan sağlığı ve çevre duyarlılığı ile hazırlanan bu proje hepimiz açısından çok önemli. Ekonomik koşulların günden güne ağırlaştığı şu dönemde, mensuplarımızın bu desteklere çok ihtiyaçları var. 450 milyon dolarlık Türkiye Yeşil Sanayi Projesi desteğini üyelerimizle paylaşmak için İl müdürümüz Bahattin Beyle bu programı düzenledik" dedi.

Toplantının son bölümünde KOSGEB İl Müdürü Bahattin Ünal ve KOSGEB uzmanları tarafından katılımcılara proje hakkında bilgi verildi.